Witaj, świecie!

Witaj, świecie!

with 2 komentarze

Bywam oszczędna. Bywam rozrzutna. Jestem mieszanką.

I śmiem twierdzić, że nie ja jedna : )

Dlaczego piszę tego bloga ?

Bo zależy mi na tym żebyśmy swobodnie rozmawiali o pieniądzach. O tych dużych i tych małych. O tych które mamy na plus i tych na minus. O naszych obawach, nadziejach, oczekiwaniach i przekonaniach. O tym co robimy i czego nie robimy z pieniędzmi i dla pieniędzy.

Prawda jest taka, że sama chcę się tego nauczyć. A ten blog ma mi w tym pomóc : ) Przede wszystkim w formułowaniu myśli, mówieniu na głos. Tak, żeby myśli nie pozostawały tylko ze mną. Bo już nie raz przekonałam się, że to jest coś czym warto się dzielić. Zdania, które przeczytałam bądź usłyszałam od kogoś bardzo mi pomogły. Mam nadzieję, że to co napiszę też pomoże innym osobom.

I wcale nie chodzi mi o suche informacje: kto ile ma na koncie, ile zarabia, za ile kupił dom, samochód czy też – jak bardzo jest zadłużony. To są liczby. Ważna kwestia jeżeli chodzi o finanse ale nie na tym chcę się tutaj skupiać. Aczkolwiek o liczbach też będzie mowa : )

Bardziej chodzi mi o swobodę, pozbycie się napięcia, uciszenie krytyka, który wrzeszczy: „znowu za nisko wyceniłaś swoją pracę”, albo „znowu wydałaś za dużo”, „jesteś zbyt rozrzutna”, „powinnaś bardziej racjonalnie, mądrze zarządzać pieniędzmi” albo …

Mam takie przekonanie, że swoboda umożliwia przepływ.

Tak właśnie rozumiem „edukację finansową”. Jako uświadomienie sobie w jaki sposób pieniądze są obecne w naszym życiu. Jak jest świadomość to jest możliwość podjęcia decyzji: czy chcę żeby było tak jak jest czy też chcę dokonać zmiany.

No to jak ? Porozmawiamy o pieniądzach ?

2 Responses

  1. Rozmawiamy! Bardzo się cieszę na tę przestrzeń w Internecie. Dziękuję!

  2. Natalia Daria Rejman
    | Odpowiedz

    Ja pieniędzy zawsze mam conajmniej tyle ile potrzebuję, a zazwyczaj jakoś tak do mnie płyną, że mam ich niespodziewanie więcej ;)

Leave a Reply