Czy wiesz czego chcesz od życia ? – podsumowanie roku.

Czy wiesz czego chcesz od życia ? – podsumowanie roku.

with Brak komentarzy

Koniec roku to, tradycyjnie, dobry czas na:

  • podsumowanie tego co było,
  • świętowanie swoich osiągnięć i
  • planowanie tego po co chcesz sięgnąć w nowym roku.

Zachęcam do tego, żeby NIE pominąć żadnego kroku. A właściwie, żeby przejść każdy z tych trzech kroków i to dokładnie w tej kolejności.
Dlaczego ?
Dlatego, że dzięki podsumowaniu dajesz sobie czas i kierujesz swoją uwagę na zauważenie tego co zrobiłaś, doświadczyłaś.

Dzięki świętowaniu (najlepiej w towarzystwie osób, które Cię wspierają) doceniasz samą siebie a tym samym podnosisz poczucie własnej wartości oraz pewności siebie.

Dzięki planowaniu zaczynasz skupiać swoja uwagę i kierować energię na to co dla Ciebie ważne.

Wykonując te trzy kroki robisz przestrzeń na refleksję tego co z tegorocznych wydarzeń było tym czego chciałaś, zaplanowałaś i zrealizowałaś. Co było przypadkiem, zdarzyło się – co było okazją, którą wykorzystałaś. Tym samym możesz przyjrzeć się na ile miniony rok był spójny z Twoimi potrzebami. I w jaki sposób je zaspokajałaś: skrupulatnie realizując plan czy też swobodnie podążając za tym co się wydarzało. A może właśnie zauważyłaś, że w minionym roku nie miałaś kontaktu ze swoimi potrzebami.  I że owszem – zadania wykonałaś, plan zrealizowałaś ale jakoś marnie jest z Twoim poczuciem satysfakcji, spełnienia. I jakoś mało szczęścia w Twoim życiu ?
Tak, koniec roku jest dobrym momentem, żeby zastanowić się czego potrzebujesz w najbliższym czasie. Na czym skupisz swoją uwagę i skierujesz energię. Co sobie dasz ? I w jaki sposób ?

Może to czego potrzebujesz to poczucie swobody, którą dasz sobie tańcząc do ulubionej muzyki ? Albo zanurzając się w wodzie, jeżdżąc na rowerze, chodząc na spacery. Może to czego potrzebujesz to kontakt ze swoją kreatywnością, ze swoim Wewnętrznym Artystą, który zapewnisz sobie np. przechodząc Drogę Artysty według wskazówek Julie Cameron, malując obraz, robiąc zdjęcia. Może to czego potrzebujesz to zaopiekowanie się sobą ? I zaopiekujesz się chodząc na masaże, uśmiechając się do siebie w lustrze, prawiąc sobie komplementy, odwiedzając miejsca, które dawno chciałaś odwiedzić …
Zatrzymaj się.
Weź kilka głębokich oddechów.
Wciąż oddychaj. W swoim tempie.
Jak chcesz to: zamknij oczy. Włącz muzykę. Napij się ciepłej herbaty/aromatycznej kawy/lampki wina …
Pomyśl czego potrzebujesz.
Posłuchaj co Twoje ciało na to ? Zgadza się ? Tak ? To świetnie ! Nie ? Poszukaj dalej.
Odnajdź spójność w sobie.
Zaplanuj. To nie musi być długa lista. To może być jeden punkt. Ważny dla Ciebie.
Zacznij go realizować od razu.
Zrób najmniejszy kroczek.
Pójdź we własnym kierunku.

Szczęśliwego 2017 Roku !

Leave a Reply