O świętowaniu, które podnosi energię i o tym co możesz zrobić, żeby zrealizować swoje noworoczne postanowienia.

O świętowaniu, które podnosi energię i o tym co możesz zrobić, żeby zrealizować swoje noworoczne postanowienia.

with Brak komentarzy

Koniec roku. Ponownie. Od kilku lat bardzo mnie to zaskakuje: rok się zaczyna i .. zaraz kończy. Bardzo lubię samą końcówkę. Ostatnie tygodnie. Kiedy zatrzymuję się i na spokojnie patrzę na miniony czas. Podsumowuję, rozmyślam, przypominam sobie, planuję rok następny.

Ten rok jest dla mnie rokiem celebracji. Jeszcze nigdy tak dużo nie świętowałam z powodu tego co zrobiłam albo z powodu podjęcia decyzji, żeby czegoś nie realizować. Odłożyć na bok. Być może na później. A być może na zawsze. Cieszę się tym co mam. Jestem zadowolona z miejsca w którym jestem.

W tym roku wyjątkowo mocno uruchomił mi się wewnętrzny obserwator. Krytyk wewnętrzny przycichł nieco. I dzięki temu mogłam zauważać co jest dobre dla mnie. Słuchać swojej intuicji. Dokonywać właściwych wyborów.

Jestem bardzo wdzięczna, że w tym roku towarzyszyły mi osoby dzięki którym ten czas celebracji był wyjątkowy. Jestem wdzięczna za wspólne świętowanie – mojej cudownej grupie  Dolce Vita ! Za spotkania, śmiech,  taniec, dobre jedzenie i uważne słuchanie.

Co mam na myśli pisząc o świętowaniu i celebracji – przede wszystkim to, że doceniałam siebie, swoje dokonania, nazywałam je, mówiłam o nich głośno, cieszyłam się z nich i cieszyłam się razem z innymi. Nie ważne czy były to duże, małe czy malutkie rzeczy. Czy były to sukcesy czy po prostu coś co zrobiłam, co wcześniej było dla mnie trudne do zrealizowania. Cieszyłam się ze wszystkich i świętowałam wszystkie. To bardzo podnosi energię.

Teraz kolejny rok przed nami. Z jednej strony jestem ciekawa co ten rok mi przyniesie, ale z drugiej strony już od kilkunastu dni snuję plany, wizje i marzenia. Bo chcę mieć wpływ na to jak mój 2016 rok będzie wyglądał.

Większość z nas robi noworoczne postanowienia. Z ich realizacją bywa różnie. Dużo mamy energii myśląc o tym co chcemy zrobić, mieć. Wyobrażając sobie jakby to było. Planując. Czasami zapisujemy sobie nasze plany, pomysły (to już połowa sukcesu). Obiecujemy sobie, że od stycznia …

Często jest jednak tak, że styczeń nadchodzi a my nie wprowadzamy zaplanowanych zmian w nasze życie. A jak nie podejmujemy działań, odkładamy to co postanowiliśmy na później to energia szybko nam spada. A nasze plany, cele – odchodzą wraz ze spadającą energią.

I tak sobie pomyślałam – po co czekać na Nowy Rok. Na styczeń. Dlaczego nie możemy zacząć realizować naszych celów już dzisiaj ? Zrobić nawet najmniejszy kroczek. Głęboko wierzę, że mała zmiana może być początkiem wielkich przeobrażeń. Zróbmy więc już dziś – przed końcem 2015 roku – to co chcieliśmy zacząć robić po Nowym Roku. Ot tak, po prostu.

Jednym z moich postanowień na 2016 rok jest odzyskanie dobrej kondycji fizycznej (wiem, wiem – to jest jedno z najczęściej wymienianych postanowień noworocznych. Ale prawda jest taka, że jakiś czas temu przestałam uprawiać regularnie sport i teraz jest mi trudno do tego wrócić. A jest to dla mnie bardzo ważne). Na początku grudnia przeszło mi przez myśl – zacznę od stycznia. Całe szczęście zdarzył się „przypadek” i dostałam w prezencie karnet na jedną indywidualną lekcję pilates. I postanowiłam nie odkładać tego na za miesiąc tylko od razu umówiłam się na lekcję. Poszłam, poćwiczyłam i spodobało mi się :) Wczoraj byłam na kolejnej lekcji i czuję, że moje mięśnie popracowały. Przed Nowym Rokiem zdążę wzmocnić mięśnie brzucha. A to oznacza, że od stycznia będę mogła uczęszczać na zajęcia grupowe.  I moje postanowienie odzyskania dobrej kondycji fizycznej ma duuże szanse na zrealizowanie :)

Co możesz zrobić, żeby zrealizować swoje noworoczne postanowienia:

Pomyśl, co chcesz zrealizować w przyszłym roku.

Daj sobie czas i przestrzeń na zastanowienie się nad tym.

Zrób to dla siebie.

Zapisz wszystko.

A potem wybierz jedną rzecz i zrób cokolwiek co Cię do niej przybliży.

Nie odkładaj na później.

Nie zastanawiaj się nad tym zbyt długo.

Działaj.

Zrób cokolwiek – ale ZRÓB.

Przygotuj sobie grunt pod realizację noworocznych postanowień.

Napisz w komentarzu co postanowiłaś i co zrobiłaś. Pamiętaj – najmniejszy kroczek :)

POWODZENIA !

Leave a Reply