Kiedy mówimy o pieniądzach, co tak naprawdę mamy na myśli ?

Kiedy mówimy o pieniądzach, co tak naprawdę mamy na myśli ?

with Brak komentarzy

Pieniądze stanowią istotną część naszego życia . Pisząc „istotną” mam na myśli to, że:

– codziennie mamy z nimi kontakt bezpośredni (dotykamy banknotów , monet) bądź pośredni (płacimy kartą, przelewamy pieniądze z konta na konto, dokonujemy konwersji jednostek funduszy inwestycyjnych itp.)

– codziennie o nich myślimy lub rozmawiamy

– odczuwamy w związku z pieniędzmi różne emocje

– przeżywamy rozterki, konflikty

itd.

Co więcej – zauważyłam, że my kobiety mówimy o pieniądzach a tak naprawdę mamy na myśli całe nasze życie np. wtedy kiedy cieszymy się, że jedziemy na wymarzone wakacje z bliskimi nam osobami (to tak naprawdę mówimy o: spełnieniu marzeń, podróży, relacji, radości, bliskości, odpoczynku …) albo kiedy kłócimy się z powodu braku pieniędzy (to tak naprawdę mówimy o: relacji, odpowiedzialności, komunikacji, zaspokajaniu potrzeb …). Właśnie to spowodowało, że temat pieniędzy stał mi się bardzo bliski. Tak jak bliski jest mi temat zachowania równowagi w życiu pomiędzy materią a duchowością. W końcu jestem spod znaku Wagi dla której równowaga i harmonia są niezmiernie ważne :)

Jak to jest, że chcemy pieniędzy i nie chcemy ich jednocześnie. Marzymy o tym żeby być bogate ale COŚ w nas blokuje spełnienie tego marzenia.

Czym tak naprawdę są pieniądze, bogactwo ? Czy jest jedna uniwersalna odpowiedź czy indywidualna – dla każdej z nas inna ?

Czym różnimy się od mężczyzn w podejściu do pieniędzy, finansów, bogactwa ?

Na czym polega kobiece podejście do finansów ?

Co zrobić, żeby mieć tyle pieniędzy ile potrzebuję ? Co zrobić, żeby mieć ich więcej ?

Te i inne pytania dotyczące pieniędzy, obfitości, bogactwa, zamożności były i nadal są obecne w moim życiu. Na niektóre znalazłam odpowiedź. Na niektóre wciąż jej poszukuję. Tym chcę się z Tobą dzielić. 

Mam nadzieję, że Ty również podzielisz się ze mną swoimi przemyśleniami w tym temacie.

Leave a Reply